Přeskočit na hlavní obsah

Valentýnské tvoření pro děti

 Valentýnské tvoření pro děti

Někteří jej oslavují jako svátek zamilovaných, jiní zase preferují 1. Máj. 

Ať už slavíte den lásky v únoru nebo v květnu, já říkám: "Oslavujme a mějme se rádi každý den, nejen v den svátku."

Kdo to vlastně sv. Valentin byl a jak vznikl tento svátek?

Sv. Valentin byl římský biskup, který vzdoroval vládci Claudiusovi II. Vládce Říma zakazoval svým vojákům, aby se ženili či zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Sv. Valentin potají oddával mladé páry, za což byl 14. února roku 269 popraven.

Tento svátek vznikl na počest umučení sv. Valentina v anglosaských zemích, jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky a květiny, s tematikou srdíčka, jako symbolu lásky.

Abychom alespoň trošku uctili památku sv. Valentina, připravila jsem pro Vás předlohy k tvoření, spojené s láskou.

Valentýnské tvoření pro děti

Mapa mého srdce 

¨Poproste rodiče, aby Vám vytiskli předlohu srdíčka, a napište nebo namalujte do něj vše, co máte nejraději! Hlavním cílem je zamyslet se, co a kdo JE VAŠEMU SRDÍČKU NEJBLÍŽE! 

Jaké máte rádi zvířátko, knížku, sport, pohádku, hudbu, hračku, kytičku, místo, věc? Kdo je Vašemu srdíčku nejblíže? Jaké roční období máte nejraději? To je jen pár námětů, které můžete do svého srdíčka nakreslit nebo napsat. 

Nespěchejte a přemýšlejte, aby ve Vašem papírovém srdíčku bylo ztvárněno to, co skutečně milujete! ❤️

Mapu srdce si můžete zkusit vytvořit i Vy, rodiče.😉

Antistresová omalovánka ve tvaru srdíčka. 

Vybarvujte obrázky různými barvičkami, pohrajte si a přitom relaxujte. 🙂

Papírové srdíčko

Valentýnské tvoření pro děti

Vytiskněte si předlohu srdíček a pruhů. Srdíčka můžete obkreslit na barevný papír, stejně tak pásky, ze kterých později vzniknou ručičky a nožičky srdíčka. Pásky skládejte do harmoniky za pomocí vyznačených čar. Následně na každý konec nalepte malá srdíčka a zkompletujte s velkým srdcem. Domalujte obličej a je to! Takto můžete vyrobit hned několik srdíček a věnovat je těm, které máte rádi. 🥰

TIP: Můžete použít malá plastová očička, která jsou běžně k zakoupení v papírnictví, nebo si vystřihnout dvě bílá kolečka a do nich fixem domalovat černé očičko. Než začnete skládat nožičku do harmoniky, napište na ni láskyplný vzkaz, který obdarovaného jistě potěší. 🥰

Doufám, že Vás Valentýnské tvoření zahřeje u srdíčka a bude se líbit.

Valentýnské předlohy k tvoření stahujte ZDARMA zde >>

S láskou, Lucie

Komentáře